AJP PR3 125 Enduro, czyli off-road dla początkujących

AJP PR3 125 Enduro

AJP PR3 125 Enduro

Choć marka AJP na pierwszy rzut ucha może kojarzyć się z kolejnym chińskim produktem, to mamy do czynienia z jak najbardziej europejskim producentem. Przetestowaliśmy najmniejszego z oferty AJP PR3 125 Enduro.

To dość młoda marka. Zrodziła się w rodzinnym warsztacie braci Pinto, António i Jorge. Jak się można domyśleć, skrót AJP bierze swój początek właśnie od inicjałów założycieli. Początkowo AJP produkowała tylko motocykle klasy 125, dziś rozwija horyzonty mając w ofercie także 240, 250, a niedługo światło dzienne ujrzy PR7 – wyprawowe Enduro o pojemności 660 ccm.

Dopasuj rozmiar ramy

AJP PR3 125 Enduro

AJP PR3 125 Enduro

W moje niecne łapki wpadł najsłabszy, najtańszy i najmniejszy z rodziny, PR3 125 Enduro. Ta portugalska firma ma bardzo ciekawe podejście do tworzenia swojej oferty. Stawia przede wszystkim na rozmiar. Zależy jej, aby każdy mógł znaleźć pojazd dostosowany do swoich potrzeb. PR3 to najmniejsza z linii. Tutaj zauważamy duże podobieństwo do rynku rowerowego, gdzie nikogo nie dziwią różne rozmiary ram. W motocyklówce to wciąż novum.

Fakty są takie, że AJP w swojej najsłabszej wersji jest dość słabe. Cherlawe. Dawno podczas jazdy nie bolał mnie tak bardzo prawy nadgarstek. Niemal cały czas trzeba było trzymać gaz odkręcony do oporu, robiąc przerwy tylko po to, aby gaźnik nie zalał silnika.

Podwozie z potencjałem

AJP PR3 125 Enduro

AJP PR3 125 Enduro

Podwozie ma potencjał nieprzystający do dychawicznego silnika. Przednie zawieszenie jest w pełni regulowane i nawet przy absolutnym braku respektu dzielnie radzi sobie na torze motocrossowym. Pewnie gdyby za stery siadła osoba nie ważąca w pełnym ekwipunku dobrych 100 kg AJP odwdzięczyłby się zdecydowanie lepszą dynamiką. A i zdecydowanie mocniejszy silnik również nie zaskoczyłby tego podwozia.

Przeczytaj cały test: AJP PR3 125 Enduro – Secina na początek [wideo], zobacz galerię.

Autor: Szymon Dziawer, źródło: Motogen.pl

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*