Honda Forza – skuter z wyższych sfer

Honda Forza

Honda Forza

Kiedy w 1997 roku odebrałem prawo jazdy kategorii B, myślałem, że świat się skończy, w chwili gdy zamarzy mi się samochód z automatyczną skrzynią biegów. Nic takiego się nie stało. W 2009 roku w kwity wbito mi kategorię A i wtedy w głowie zrodziło mi się przekonanie, że fajne są tylko motocykle, a skuterami jeżdżą ci, którym nie chciało się poświęcić trzech miesięcy życia na zdobycie adekwatnych uprawnień. Myślałem tak do chwili, w której rozpoczął się mój romans z Hondą Forza – najdroższym i niewątpliwie najbardziej komfortowym spośród skuterów nie wymagających motocyklowego prawa jazdy, jakie można znaleźć w ofercie japońskiego producenta.
Świetna jakość wykonania, wysoka kultura pracy silnika, idealna wręcz trakcja i duże opony, które zapewniają pewność zarówno przy pokonywaniu nierówności, jak i gwałtownych hamowaniach, to tylko przedsmak udogodnień jakie oferuje Honda Forza.

Warta każdej złotówki

Nadal panuje powszechne przekonanie, że skuter powinien być tani, bo to przecież ekonomiczny środek lokomocji. Na szczęście rynek cały czas się zmienia i to zarówno po stronie nabywców, jak i producentów pojazdów.
Honda Forza to produkt klasy premium, za który trzeba zapłacić niemało bo – 20 800zł. Jeśli tak wyceniasz produkt, to musi on sobą coś reprezentować, wyróżniać się i mieć do tego solidne uzasadnienie. A Honda je ma i śmiało może to powiedzieć, stając do rywalizacji o klienta z takimi pojazdami jak: Piaggio X10, Piaggio Beverly S 125, Aprilia SR Max, Yamaha X-Max 125, Suzuki Burgman 125, czy Kymco Downtown.

Powrót do przyszłości

Maksi-skutery są duże i dość charakterystyczne, to trochę takie ciężarówki na dwóch kołach. Kreatywność twórców w nadawaniu kształtów tym bryłom jest jednak daleko posunięta i tak jak można się zachwycać designerskimi lodówkami, tak też można odnaleźć piękno w futurystycznej Hondzie Forza.

Czytaj cały test: Honda Forza – skuter z wyższych sfer

Autor: Maciej Szczepaniak, źródło: Motogen.pl

Zobacz galerię zdjęć Hondy Forza

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*