Jeansy Ixon Sawyer – nie tylko do jazdy

Jeansy Ixon Sawyer znakomite na skuter

Jeansy Ixon Sawyer znakomite na skuter

Pierwszy raz potrzebę zakupu motocyklowych jeansów odkryłem zaraz po rozpoczęciu motocyklowej kariery, czyli jakieś 7 lat temu. Pozyskałem wówczas nawet na nie finansowanie – od rodziców, którzy uznali, że będzie to świetny urodzinowy prezent. Zainkasowałem fundusze, ale idąc do sklepu po spodnie wdepnąłem do kumpla, który akurat sprzedawał komplet prawie niezdartych opon torowych… Jakoś sobie radziłem w tekstylnych, ciepłych spodniach przez kilka kolejnych sezonów. Nową potrzebę poczułem jakoś dopiero w zeszłe wakacje wkładając Ixon Sawyer – stylowe jeansy, w których bez problemu ogarniesz cały dzień.
Móc jeździć i funkcjonować w tych samych spodniach cały dzień – to idea przyświecająca w zasadzie większości motocyklowych jeansów. Mają one łączyć w sobie modowe cechy, a przy tym gwarantować bezpieczeństwo. Problem w tym, że pierwotnie producentom nie udawało się tego osiągnąć. Motocyklowe jeansy były po prostu motocyklowe i żadne dodatki ich nie broniły, jeśli np. chciałeś dobrze wyglądać w niemotocyklowej sytuacji. Najprawdopodobniej dlatego właśnie moja pierwsza próba zakupu tego typu produktu skończyła się fiaskiem.

Na szczęście obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej i naprawdę każdy może dobrać coś do swojego gustu. Ja od jeansów wymagam dodatkowo pewnej uniwersalności. Lubię mieć na sobie coś, co chroni i jednocześnie nie wygląda komicznie bez względu na to, czy właśnie wsiadam na mały skuter, czy stodwudziestkępiątkę, czy 200-konnego sporta.

W końcu na moją pupę włożyłem Ixon Sawyer. Popatrzyłem w lustro i pomyślałem, że dobrze leżą. Z reguły jeśli spodnie są dobre na mnie w pasie i tyłku, to są za długie, a tu niespodzianka – wszystko dobrze.

Czytaj dalej na Motogen.pl

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*