Peugeot Speedfight Total Sport – skoczysz nim po bagietkę

Peugeot Speedfight Total Sport

Peugeot Speedfight Total Sport

U nas pięćdziesiątki znajdują się w odwrocie, ale w wielu krajach cieszą się dużym zainteresowaniem. Najlepszym tego dowodem jest nowy Peugeot Speedfight Total Sport. To specjalna edycja popularnego produkowanego już od 20 lat skutera do codziennych dojazdów na niezbyt długich dystansach.

Peugeot Speedfight był już 4-krotnie odświeżany, a edycję specjalną przygotowano na 20-lecie produkcji oraz na tyle samo lat współpracy Peugeota z koncernem paliwowym Total.

Od Peugeota Speedfight 4 generacji różni się nieco podrasowanym silnikiem. To dwusuwowa, chłodzona cieczą jednostka, w której zastosowano gaźnik Dell’Orto. Dzięki przeróbkom udało się o 5% zwiększyć moc, a o 15% moment obrotowy. Na nowo zaprojektowano również przód skutera, reflektory, lusterka wsteczne oraz wydech, nadając mu efektowny, sportowy wygląd.
W przednim zawieszeniu zastosowano widelec odwrócony, na obu osiach zamontowano hamulce tarczowe, a na 12-calowych felgach niskoprofilowe opony. Dzięki umieszczeniu zbiornika paliwa pod podłogą skutera obniżono środek ciężkości pojazdu. Wszystko to ma wpływać na poprawę stabilności i lepsze prowadzenie Speedfighta.

W schowku pod kanapą zmieści się kask integralny. Pod zestawem wskaźników przewidziano miejsce na montaż uchwytu do nawigacji, a do ładowania sprzętów elektronicznych służą dwa gniazda: zapalniczki i USB.

Peugeot Speedfight Total Sport produkowany jest w jednej wersji kolorystycznej – czarny mat.

Autor: Andrzej Dziurdzikowski, źródło: Motogen.pl

Zobacz galerię zdjęć Peugeota Speedfight Total Sport

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*