Piaggio Mp3 Sport – coś pomiędzy Smartem a skuterem

Skuter Piaggio MP3 Sport

Skuter Piaggio MP3 Sport

Już dawno nie odczuwałem takiej radości na myśl o obowiązku objechania zakorkowanego miasta, jak teraz, od chwili, gdy w moje posiadanie trafił Piaggio Mp3 – skuter na trzech kołach. I pomimo trochę niedostatecznej mocy – której można by się spodziewać po silniku o pojemności 300 ccm – pokochałem ten pojazd całym sercem.

Gdybym myślał o alternatywie dla samochodu do codziennego przemieszczania się po mieście to z dużym prawdopodobieństwem wybrałbym właśnie MP3. To takie coś pomiędzy Smartem a skuterem. Niby duży, ale w dalszym ciągu nie na tyle, by obchodziły Cię jakiekolwiek ograniczenia spowodowane korkami czy brakiem przestrzeni parkingowej. Niby skuter, a pod siedzeniem kryje tak wielki bagażnik, że bez problemu spakujesz się na dwutygodniowe wakacje.
Testowaliśmy wersję Sport 300ie, która ma wszystkie techniczne aspekty wersji Business, wyróżnia się natomiast dodatkami: czarne felgi, inne lusterka i kanapa oraz matowy lakier.

Piaggio MP3 – po co komu trzy koła?

Choć MP3 na rynku jest już prawie dziesięć lat, ten trójkołowy pojazd nadal wzbudza emocje, a może nawet bardziej ciekawość. Sam nie wiedziałem za bardzo, czego się spodziewać? Producenci obiecywali zwinność oraz ponadprzeciętną stabilność nieosiągalną dla dwukołowych pojazdów. I wiecie co? Trzy koła naprawdę skłaniają do odważnego, bardziej agresywnego atakowania zakrętów. Idziesz opór w szybkich łukach i się cieszysz. Sprzęt przy tym prowadzi się doskonale. Nie jest ani nad- ani podsterowny. A na ciasnych miejskich uliczkach też daje radę.

Czytaj cały test: Piaggio Mp3 Sport – pokochałem ten trójkołowy gadżet

Zobacz galerię zdjęć Piaggio MP3 Sport

Zobacz dane techniczne

Autor: Maciej Szczepaniak

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*